Who is MCO

Merhaba, Ben Mehmet Cihan Oyuktaş, nam-ı diğer MCO.
Eğitim hayatımı Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı (Önlisans),
Marmara Üniversitesi Pazarlama (Önlisans) ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (Lisans) bölümlerinde tamamladım.
Profesyonel fotoğrafçılık kariyerim 2012 yılında ebebek’te başladı. Aynı çatı altında kısa bir dönem avansas.com için ürün fotoğrafları ve bebek dergisi için fotoğraflar çektim.
2013-2015 yılları arasında bağımsız olarak 100’den fazla konser etkinliği ve organizasyonda, sanatçılar ve basın için fotoğraflar çektim.
2015 yılı itibariyle bir çok kurumsal marka için moda ve ürün fotoğrafları çekmeye devam ediyorum.
2020 yılı itibariyle ise değişen dünya düzeninden dolayı, ekibimle birlikte Dijital Medya Ajansı olarak hizmet vermeye başladık.

CEO | 2011 – Present

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close the loop on focusing solely on the bottom line.

Resume

  • Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews.
  • Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination.
  • Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps.
  • User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.
  • Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

Follow Maximilian on:

Contact

Hazırsanız Başlayalım

Birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak için bir telefon kadar uzağınızdayız.

90-535-493-73-84

Contact